Sevgi ile ilgili özlü sözler

Yalnızlığa gömüldüğün bir akşamda, güneşin geç doğduğu soğuk bir sabahta özlediğinde ve ağladığında sıcak bir ele hasret kaldığında beni hatırla hep seninleyim...


Dünyadaki en güzel seyi sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki ?


ACI VE HÜZÜN BIR YILDIZ KADAR UZAK,MUTLULUK GOZBEBEGIN KADAR YAKIN OLSUN.UMUTLARIN GERCEK,GERÇEKLERIN MUTLULUK,MUTLULUKLARIN SONSUZ OLSUN..


Birgün hayatin bütün güzelliklerinden vazgeçip ölüme sessiz sedasiz gitmek istersen, yanima gel ki sana sensiz yasamanin, sensiz olmanın ölüm oldugunu göstereyim...


Dünyada 2 renk gül olsun,biri kırmızı digeri beyaz,sen beni unutursan kirmizilar solsun,ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.


Güllerin Hepsi Güzeldir Ama Senin Kadar Degil, Seni Herkes Sever Ama benim Kadar Degil


Bir gün bir rüzgar eserse oralara.Benim sana olan sevgimi fisildarsa kulagina unutma sende bana bir tutam sevgi yolla........


Sevgi deger vermesini bilmektir..Sevgi sevdiğini özlemektir..Sevgi birliktelikten sevinç duymaktır..Sevgi onu kalbimde hissetmektir..Seni çok özledim Aşkım.


Sevmek saçak altına sığınan göçmen kuşun kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir.


SENI COK OZLEDIM. SENI HER OZLEDIGIMDE KALBIME BIR YILDIZ CIZDIM. SENI NE KADAR OZLEDIGIMI BILMEK ISTERMISIN? SAYENDE BIR GOKYUZUNE SAHIBIM CANIM!!


TATLI BIRI VARDI SEVILMEYE DEGER GUZEL BIRI VARDI, GORULMEYE DEGER, IYI DOSTLAR VARDI OZLEMEYE DEGER. AMA BIRI VARDI KI CAN VERMEYE DEGER TABII KI ANLARSA EGER!


SENI SEVDIGIM KADAR YASASAYDIM OLUMSUZLUGUN ADINI ASK KOYARDIM...


GECEYE INAT SENINLE SABAHLAYACAGIM,GUNES KISKANSIN SENINLE ISINACAGIM,YASTIKLAR AGLASIN GOGSUNDE UYUYACAGIM,BUNDAN SONRA HEP SANA BAGLI KALACAGIM...


Ben seni günlük sevmedimki, ben seni bir ömur sevdim, sen benim umudum herseyimsin, aldigim nefesimsin, CANIMIN ICISIN... herzamanda oyle kalacaksinn..


Bir gün bir yolcu uğurladım nemli gözlerle, ardından söyledim git güle güle, o an dudaklarından duydum döneceğim, tüm gücümle haykırdım bekleyeceğim..

 

Kimine göre ateştim cayır cayır yanan, kimine göre yıldızdım hep parlayan. Kimi çiçeğe benzetirdi hiç solmayan.AMA BEN SENIN İCİN SU OLMAK ISTERDIM! Hep muhtaç olunan!
Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.
Artık ne yapsam boş, teselliler faydasız, Karanlık gitgide en derinlere çeker beni. Çaresiz, bütün sokaklarında bu şehrin, Böyle perişan beklerim dönmeni.
Korkum sevmek değil, korkum sevipte ayrılmak. Korkum kursun yemek değil, korkum kalleşçe vurulmak. Korkum ölüm değil, korkum senin tarafından unutulmak.
Eğer bir kurşun gelecekse aşkından, zannetme kahrolur giderim ahımdan. Ben ne aşklar yaşadım, fazla senin yaşından...
Güneş için aydınlatmak, Kuş için uçmak, Rüzgar için esmek ne ise Benim için de seni sevmek aynisi.. SENİ SEVİYORUM...
Bir sen varsın dünyamda beni anlayan, Birde sevmek var içimde sıcaklığınla yanan... 
Şimdi uzaklardasın benimle değil, ben ise yalnızım seninle değil, adin kalbimde dilimde değil, kalbim seninle içimde değil, seni çok seviyorum elimde değil!

Seni ne kadar seviyorum biliyormusun? söz veripte tutmadıgın günler kadar, beni beklettigin saniyeler kadar,bana sevgiyle bakmadığın an kadar,uykularımı kaçırdığın geceler kadar,sonunda anladım seninde beni ne kadar sevdiğini zalim...

Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alınmış suskunluğumun baş harflerisin.

Düşünüyorum da düşüncelerimin en güzeli senin beni düşünüp düşünmediğini düşünmek olsa gerek diye düşünüyorum...
Unut onu artık dediler, ben onu unutmak için sevmedim dedim. Neden onu bu kadar seviyorsun diye sordular onu ölene kadar sevmeye yeminim var dedim.

Dalgalar nasıl taşlara çarpıp özür dilemiyorsa, nasıl güneş batarken ve doğarken doğadan izin almıyorsa, bende seni senden izinsiz SEVİYORUM ve ÖZÜR DİLEMİYORUM...
Mutluluk, mesafeleri uzak da olsa baglar, yalnizlik sensizlik olunca gülen gözler aglar, senin adini duyunca yikilir karsimda tüm siradaglar.
Çakan şimşek sonrası yağmur yağma olasılığı gibi seviyorum seni. Güneşin doğup batması, dünyanın dönmesi, yıldızın kayması, yaşamak, nefes almak gibi.. Ben seni kuru ekmek ve iki zeytin tadında seviyorum.. Ben seni çok seviyorum..Seveni seveceksin, seven için öleceksin. Sevmiyorum deme birgün sende seveceksin.


Sen birgün beni ne kadar seviyorsun diye sorarsan cevabı defterlerimde yazılı.


Denizlerden kağıt, sulardan kalem yaptım. Sana bin defa seni seviyorum yazdım. Aptalsın inandın. Çünkü ben seni sevmedim sana "TAPTIM" 


Ağaçtan bir yaprak kopardım ağaç ağladı, kalbimi ona verdim ağaçda yaprak kalmadı.


Güllerin hepsi güzeldir ama senin kadar degil, seni herkes sever ama benim kadar degil.


Bir su gibi berrak , bir cicek gibi sevgi yüklü , gökyüzü gibi yalın, okyanus kadar derin, kelimelere sıgmayacak kadar büyük bir sevgimiz olduğunu sakın unutma ! 


Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön, ordayım!


Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle... Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.


İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim?


Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni sevmeden önce anlamak isterim! Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.


Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.


Ayrılık küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi... Bizim de sevgimiz hep yaşayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Nice günlere birlikte olmak dileğiyle...


Seni ne kadar sevdiğimi merak ediyorsan, yağan yağmurun her damlasını tutmaya çalış, tutamadığın her yağmur damlası kadar seviyorum seni.


Bir insanın idealleri olmalı, sonsuzluk gibi... Bir insanın özlemi olmalı, özlemle açan çiçekler gibi... Bir insanın birtanesi olmalı, o da senin gibi...


Ne zaman çöller deniz denizler çöl olursa,güneş doğmayı unutup ay çimene düşerse,dağlarda nilüfer çamlarda gül biterse,işte o zaman seni unutup başkasını SEVERİM!


Ne varsa aradığım bilki sende bulmuşum senden öncesi yoktu seninle var olmuşum sende bütün ümitler sende bütün özlemler beni bende arama artık ben sen olmuşum.


Sana olan sevgin bir serçenin gözyaşları kadardır belkide ama bilirsin serçeler ağladıklarında ölürler.


Tutki bir yağmur damlasıyım toprağa düştümmü dağılırım. Düşünki bir kar tanesiyim suya değdiğim an eririm. Anlaki sen benim canımsın seni kaybedersem ölürüm ''CANIM''.....


Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyipte dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta birdefa görülebilen harika bir rüyasın! O kadar güzelsinki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim ellerini tutamıyorum. Dolanıp sarmak geliyor içimde saramıyorum. Öylesine bağlanmışımki , sensiz duramıyorum. SENİ ÇOK SEVİYORUM!...


Biz yıkılmaz sevgilerin sarsılma taşlarıyız. Yüreğimizde sevda yazar , delice bağlanmayı biliriz. Aldatmayı Asla !!!


Beraber seyretmek güneşin doğuşunu, kırlarda çiçek toplamak elele, daha söylemeden hissetmek derdini içinde, sevinçlerini gözlerinden okuyarak ortak olmak, her an her yerde beraber yaşamak taa göçüp gidene kadar.. İşte benim sevgim bu..


Ağlama gözlerine yaş değmesin, gül yüzünden tebessüm eksilmesin, sev kalbinden yerim silinmesin ve unutmaki SEVGİLİM sen sadece benimsin!!!!!


Hayatı seviyorum çünkü SEN varsın. Seni seviyorum çünkü HAYATIMSIN


Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir benim icin ve ozellikle de senin bir yudum sevgine hasretim simdi uzaklarda sevgilim. Seni hasretimi tuketircesine kucaklıyor ve buseler yolluyorum buralardan.. Kalbim hep seninle...


Bataryası zayıf rüyalarımın kapsama alanı dışında kanaşn kısımlarına şebeke hatası yüzünden ulaşamadık. Ama şimdi yüreğimle ve full çeken hattımla SENİ SEVİYORUM...


Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter...


Kalbimi yerinden söküp bir zarfa koyup gönderiyorum sana. Zarfı açtığında şaşırma, çünkü heryerinde bir tek kendini göreceksin ve anlıyacaksın seni sevmenin ne demek olduğunu...


Güllere özenme güller sana özensin, üzme tatlı canını sen güllerden de güzelsin. Sevgi kadar masum sevilecek kadar özelsin...


Bomboş sokaklarda çok gezdim serseri sokak lambalarının altında durdum ve hayatımı aydınlattıklarını sandım ama senin ışığın onların hepsini kararttı ..


Seviyorum seni hemde deliler gibi inanmıyorsan vur parçala kalbimi kalbimden akan kan yazacak ismini işte ozaman anlarsın sana olan sevgimi...


 

Yüreğin öylesine güzelki onu inciltmelerine sakın izin verme. Ne sıcaklığını yitir, nede sevgini.Tek korkun unutulmak olsun. Seni unutanada yazıklar AŞKIM!!!

Gerçek sevgi vazgeçebilmektir. Gerektiğinde herşeyi bırakıp gitmesini bilmektir. Yenilgiyi kabul edebilmektir. Gerçek sevgi sevilmeden sevmektir....

Sevgi sevilen kişi karşılık beklemeden verilen en güzel armağandır. Kabul edilip edilmemesi önemli değildir. Önemli olan sevginin gösterilmesidir.

Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebegin kadar yakın, umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun.

Tek kaldım şu dünyada, dünyam olurmusun? Ateş gibi yandım, alevim olurmusun ? Deniz kadar sevdim, dalgam olurmusun? İlk aşkımsın son aşkım olurmusun? "AŞKIM"

Yaşamın kaynağı sevgi ise eğer, Seni seviyorum bitanem...

Sana bir gül gönderiyorum, kokla ama soldurma! Sana içki sunuyorum, iç ama sarhoş olma! Sana kalbimi gönderiyorum, sev ama sakın kırma!

Seni sen olduğun için değil benim olduğun için seviyorum..

Sanmaki ismini bir başkası silecek seninle başladım seninle bitecek!!!

Seni sevdiğim kadar parayı sevseydim milyarder, sana taptığım kadar Allaha tapsaydım peygamber olurdum.

Aşk geçici, Sevgi ise bir ömürdür. Seveni aşk değil sevgi öldürür, sevgi sevda bahçesinin bir gülüdür, benim gülüm sensin birtanem.

Yüreğimde Sevdamın zincirleri bağlanmışım Sana ayrılamam ben YAşamam "SEN" olmadan yaşayamam BEN... "SENİ ÇOK AMA ÇOK ÇOK SEVİYORUM DÜNYAM"

Ben seni gözyaşlarımın değeri kadar değil, sevgimin bedeli olarak istiyorum...

Seni seviyorum çünkü siyah beyaz dünyama renk veren çok az varlıktan birisin

Mutlu olmayı biliyorsan,sevmeyi bileceksin;gerçekten seviyorsan ömrünü vereceksin...


Bana tiyatroda bir rol verdiler.Sev ama unut dediler. Fakat ben rolümü oynayamadım, sevdim ama onu unutamadım.

Sevgi üstündür ama bilene, sevgi karşılıklıdır ama sevene, yaşamak güzeldir olursan bir ömür sevdiğinle..

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin.. Seni Seviyorum

Umutlarım olmazdı "SEN" olmasan Hayat çekilmezdi "SEN" olmasan Kalbimi zincirlerdim içinde "SEN" olmasan Aşk yalandı Sevda yalan "SEN" Aşkım sen olmasan... Seni çok seviyorum DÜNYAM(",)

Senin elinden içeceğim bir bardak su okyanuslara bedel Kalbindeki sevginin sıcaklığı güneşe bedel KAlbinde olmam herşeye bedel... Seni çok Seviyorum Dünyam (",)

Yazılar bitince, denizi seyret biraz; sözler bitince, anlatamadıklarına üzülme; yorgunsan konuşma istersen, saat kaç olursa olsun ben gözlerini dinliyor olacağım. 
Kavuşmak ölümse hasretin zulüm, elbet kavuşuruz be gülüm. Tek sana aittir kanayan şu gönlüm, ben yolumu çoktan çizdim; Ya Sen, Ya Ölüm...

Bir zamanlar iki aşık vardı diyecekler, Birbirlerini deli gibi sevmişlerdi diyecekler, Devamını sorduklarında ise KARATOPRAKTA BİTTİ DİYECEKLER. Şunu unutma gülüm sana olan aşkım karatopraktada bitmez.

Yaşamak anlamsız, özlem sevgisizi, Sevgide sensiz olmaz. Unutma can yoldaşım, sevmek beraber olmak değil, sen yokken bile seninle olabilmektir. 
Seveceksen güçlü olacaksın bıkmadan yılmadan usanmadan seveceksin. Seveceksen cesur olacaksın atacaksın korkularını içinden çünkü ben seni öyle sevdim. 
Seni yıldızlara yazmadım,birgün kayacak diye.Seni kalbime yazmadım birgün duracak diye.Seni ben AŞKIM ruhuma yazdım.Öldükten sonra bir tek o yaşayacak diye...

Dudakaların gibi sıcaktı kahveyi bıraktım, dumanında hayalin vardı sigarayı bıraktım, rüyalarımda sen vardın uyumayı unuttum, bir seni unutamadım..

Seni düşünürken senin beni düşünüp düşünmediğin düşüncesi düşündürüyor.

Eger sevdiğin kişiyi mutlu edeceksen bunu kendi mutlulugunu feda ederek de yapabilirsin...

Toprak olsan ölürüm, ateş olsan yanarım, yalan olsan kanarım......

BİRİNE ÇARPILMAK İÇİN BİR AN YETERLİDİR,BİRİNDEN HOŞLANMAK BİR SAAT,VE BİRİNİ SEVMEK İÇİNDE BİR GÜN YETERLİDİR,AMA BİRİNİ UNUTMAK İSE BİR ÖMÜR BOYU SÜRER.

Seni seviyorum derken yalan söylemiş olsam bile, şimdi bu yalanı hayattaki tüm gerçeklere değişmeye hazırım.

Eğer birgün hüzünlenirsen beni ara seni güldürmem ama seninle ağlamayı bilirim, eğer birgün ölmek istersen beni ara vaz geçirmem ama seninle ölürüm.

Aşk dediyin dudaklarlarda kahkaha deyil gözlerde yaştır. Maksat sevgili uğruna ölmek değil uğruna ölecek sevgili bulmaktır. 

Rüzgarda nereye sürüklendiğini bilmeyem yaprak gibiyken sığındım sana, eğer rüzgar dinene kadar beni tutabilirsen solana kadar elindeyim...

Dünyanın her gerçeğine alışıyorum hayallerim bir kenarda anlamsız yasıyorum. Her gerçek bitecek bunu biliyorum.Bitmeyecek tek gerçek sana olan sevgim SENİ SEVİYORUM

Gerçek Sevgiler Nesnelerle İfade Edilemez.

''ALINTIDIR''

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !